Kdo jsem?

Jmenuji se Ing. Ondřej Bačina a jsem vystudovaný Ekonom a marketér. Mám více jak 20 let praxe z IT, kde jsem dělal v prodeji, konzultacích a produktovém marketingu. Moje nejdelší působení bylo v nadnárodní korporaci Dell, kde jsem pracoval více jak 12 let a odcházel jsem na pozici regionálního marketingového manažera. V Dellu se nám podařilo s celou pobočkou díky guerilla marketingu a dalším aktivitám, ale i skvělým produktům a prodejnímu, distribučnímu a partnerskému kanálu dosáhnout za 10 let #1 na trhu v mnoha oblastech. Jsem čerstvý táta a nadšenec do nových technologií.

Proč vzniknul projekt TESLACEK.TV?

Po tom co se mi poštěstilo mít Tesla Model S a velice rychle jsem zjistil, že to je nejlepší auto jakým jsem kdy jezdil. Nadšení je tak obrovské, že jsem si hledal výmluvy proč někam jet. Pak máte kontrast v podobě drtivé většiny lidí, které s tím autem pokáte a oni vám začnou vyprávět jak je to k ničemu a nikam to nedojede. Poměrně záhy mě přestalo bavit říkat ty samé věci dokola. Otázky co jistě zná každý elektromobilista. Kolik to dojede? Co děláte v zimě? Nebojíte se že uhoříte? a tak podobně. Protože nerad dělám věcí 2x tak jsem si na základě rady mojí drahé ženy založil youtube kanál, kde jsem začal tyto časté otázky a mýty bořit. Věřím, že stejně jako v IT proběhne rapidní nárůst prodejů elektromobilů, který zatím velice málo lidí čeká. Můj odhad je, že už v roce 2025 bude 80% nových prodávaných vozů napájených ze zásuvky. Zároveň v to ale i doufám, protože pokud tomu tak nebude je naše planeta ve velkém ohrožení díky narůstajícímu globálnímu oteplování.

Proč Tesláček?

Jsem patriot ale zároveň jsem chtěl, aby jméno kanálu ukazovalo o čem primárně kanál je. Mám také rád pokud věci mají dvojí smysl a tak Tesla Czech je v angličtině označení pro Teslu v čechách ale čte se to Teslaček což je vlastně zdrobnělina člověka z Tesly. No a jméno bylo na světě.

Proč zrovna toto logo?

logo

Chtěl jsem vyjít z loga Tesly ale trochu ho upravit, aby více symbolizovalo elektromobilitu. Horní linie se tak proměnila v poloosu s koly a klín pod ní jsem vyplnil českou vlajkou. Jednak proto, že jsem patriot a také proto, že to odkazuje na ten anglický název tesla czech. Špička klínu je pak zástrčka simbolizující elektromobilitu a dávající jasně najevo spojení kol se zásuvkou o jaké téma půjde nejvíce.

Proč pozdrav do V?

hand

V symbolizuje vítěztví. V tomto případě se jedná o vítěztví elektromobility, ale zrovna tak je to odkaz na ten klín z loga Tesly i mého. Stejně tak pokud se obrátí směrem k zemi je z rukou najednou zástrčka.

Co mě živí?

V tuto chvíli mě primárně živí tento projekt. Dělám ho na plný úvazek a dokonce tedy abych byl úplně přesný tak mě živí moji podporovatelé, protože bohužel z youtube reklamy je nemožné se uživit.

Děkuju za vaši přízeň i podporu!